O casă de locuit din capitală a luat foc

O locuință din Chișinău a luat foc în această dimineață. Flăcările au distrus practic în totalitate acoperișul casei cu un nivel din sectorul Râșcani al capitalei. Potrivit oamenilor legii, din fericire,  nimeni nu a avut de suferit.

Inspectoratul General pentru Situații de Urgență anunță că apelul la serviciul 112 a fost recepționat la ora 9:26. Conform primelor informații arderea s-a produs într-o casă de locuit din capitalei. La fața locului au fost trimise 4 echipaje de salvatori și pompieri.

Potrivit primelor informații incendiul a afectat acoperișul casei, dar și o construcție auxiliară din preajmă.

Incendiul a fost localizat la ora 10:07. Сircumstanțele izbucnirii incendiului urmează a fi stabilită.

Materialul a fost realizat în cadrul proiectului „Laboratory for journalists”, finanțat de Ambasada SUA. Opiniile exprimate în material aparțin autorilor proiectului și nu reflectă neapărat opiniile Ambasadei SUA.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *