Un tânăr din Bălți a adormit în magazinul pe care l-a spart pentru a fura banii

Un hoț a adormit la locul infracțiunii, de beat ce era. Este vorba de un tânăr de 25 de ani din orașul Bălți, care a spart ușa unui magazin pentru a fura bani. Iar când a deschis aparatul de casă, bărbatul a găsit doar doi lei. În acel moment a declanșat alarma.

Echipajul a ajuns la fața locului timp de un minut și jumătate și a depistat ușa de la intrare deteriorată și în interior o persoană suspectă, care dormea într-un ungher.

Oamenii legii au încercat să-l trezească pe infractor , dar nu au reușit deoarece era în stare avansată de ebrietate.

În seara respectivă ,individul ar fi încercat să intre și în alt magazin din apropriere, dar nu a reușit. El a fost surprins de camerele de supraveghere. Pentru faptele sale, bărbatul riscă până la cinci ani de pușcărie.

Materialul a fost realizat în cadrul proiectului „Laboratory for journalists”, finanțat de Ambasada SUA. Opiniile exprimate în material aparțin autorilor proiectului și nu reflectă neapărat opiniile Ambasadei SUA.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *