Aplicația „Alege Sănătos” a fost lansată la Bălți

O aplicație care are menirea de a te informa despre calitatea și conținutul produselor alimentare de pe rafturile magazinelor din țară a fost lansată în nordul țării. Este ușor de accesat și îți oferă accesul la o bază de date în care se regăsesc mii de produse.

E suficient doar să scanezi produsul de pe raft pentru a afla toată informația necesară. Astfel autorii aplicației își propun să vină în ajutorul consumatorilor și să disciplineze producătorii. În cazul în care ai scanat produsul, dar nu ai primit informații despre el este posibil ca acesta să fie contrafăcut spun autorii aplicației.

Aplicația mobilă „AlegeSănătos”este acum pe Play Store și poate fi descărcată”.

Aplicația a fost elaborată de către I.P. „Clinica Juridică Universitară”, în cadrul proiectului implementat de către Fundația Est-Europeană Moldova.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *